Intencja staje się faktem

Zarząd Województwa Śląskiego 16 sierpnia 2017 r., stosowną uchwałą, przyjął regulamin Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, zrealizował tym samym uchwałę intencyjną Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie powołania Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

Wiemy już jak będzie prezentował się ramowy skład Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, z jakich środowisk będą pochodzić młodzieżowi radni, ilu ich będzie, w jaki sposób będą wybierani radni. Znamy również jego zasady działania, cele i zadania. 

Przed nami już tylko wybory do Młodzieżowego Sejmiku, co naturalnie jest niemałym przedsięwzięciem organizacyjnym i do pracy! Wszystko wskazuje na to, że Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego rozpocznie swą działalność w tym roku, a jego inauguracyjna sesja odbędzie się prawdopodobnie już jesienią. 

Zachęcamy wszystkich młodych ludzi, spełniających kryteria określone w regulaminie Młodzieżowego Sejmiku, do aktywnego udziału w jego powołaniu i podejmowanych przez niego inicjatywach! Zapraszamy! 

Najistotniejsze informacje dotyczące Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego będą zamieszczane na tej stronie internetowej (młodzi.slaskie.pl) oraz w mediach społecznościowych – warto śledzić!